Co jest leczone przez nefrologów?

Nefrologia to nauka medyczna zajmująca się badaniem i leczeniem nerek. Poradnia nefrologiczna dla dzieci jest więc specjalistyczną poradnią, która zajmuje się leczeniem i badaniem i dbaniem o prawidłowe funkcjonowanie nerek u dzieci. Na terenie naszego kraju jest wiele poradni nefrologicznych dla dzieci.

Główne zadania poradni nefrologicznych dla dzieci

Poradnia Nefrologiczna dla dzieci

Na terenie naszego kraju działa wiele specjalistycznych poradni nefrologicznych dla dzieci i młodzieży. Mają one za zadanie leczyć i przeciwdziałać wszystkim chorobom układu moczowego i nerek. Poradnie przyjmują pacjentów ze schorzeniami drobnymi typu nietrzymaniem moczu, skąpo moczem, wielo moczem czy kamicy nerkowej i układu moczowego jak i z chorobami, które dają wskazania do przeszczepów nerek i do przeprowadzenia dializ.

Kiedy z dzieckiem udać się do nefrologa?

Wszelkie zaburzenia moczu i złe wyniki badań moczu są przesłanką by dostać skierowanie do nefrologa. Dzieci i młodzież również chorują na nerki i to bardzo często. Ponadto bardzo często, chorobom nerek, towarzyszą objawy, które niekoniecznie mogą skojarzyć się z chorobami nerek. Takie dolegliwości to ciemny kolor moczu, częste oddawanie moczu przez długi czas, oddawanie moczu mętnego koloru. Te objawy, też powinny zmusić do wizyty w poradni. Pomoc znajdziesz na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *