Lekarz nefrolog – gdy chorują nerki

Czym zajmuje się lekarz nefrolog? Kiedy należy się do niego udać? Gdzie można się do niego zapisać?

Kim jest nefrolog?

Nefrolog jest lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu chorób nerek, a także dodatkowo dróg moczowych.

nefrolog białystok

Nefrologia, czyli dziedzina medycyny zajmująca się nerkami i innymi częściami układu moczowego, skupia się głównie na leczeniu nieinwazyjnym, czyli niezabiegowym. Pomoc uzyskasz na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.

Kiedy wskazana jest wizyta u nefrologa?

Wizyta u nefrologa jest wskazana przy wystąpieniu objawów wskazujących na choroby nerek i układu moczowego. W schorzeniach tego typu pojawiają się między innymi: przemęczenie, gorszy apetyt, obrzęki, suchość skóry, częstsze oddawanie moczu, krwiomocz, bóle w okolicach nerek.

Nefrolog może wówczas zalecić diagnostykę, na przykład badania krwi, moczu, badania USG, RTG, scyntygrafię. Na podstawie wyników badań lekarz może dobrać odpowiednie leczenie.

Gdzie można zapisać się do nefrologa?

Do nefrologa można zapisać się zarówno na NFZ, jak również prywatnie. Aktualnie, ze względu na bardzo długie kolejki, wielu pacjentów decyduje się na wizyty w prywatnych gabinetach lekarskich.

Gdy potrzebny jest dobry nefrolog Białystok to miasto, gdzie także można skorzystać z jego pomocy. Adresy przychodni dostępne są w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *